SIKÇA SORULAN SORULAR


Merhaba;

Gelinlik tipine ve seçeceğiniz model ve kumaşa bağlı olarak prova sayısı değişebilmektedir. Ancak en az 3 prova yapmamız gerekiyor. Bir hafta ile 10 gün içerisinde teslim edebiliriz.

Elbette. Ayrıca hayalinizdeki her türlü gelinliğin tasarlanması için ortak fikir alışverişine de açığız. 

Eklenecek detaylara ve gelinliğin ölçülerine göre değişmektedir. Lütfen +90 (222) 220 03 06 - 0 (541) 467 58 60 nolu telefonlardan bilgi alınız.

Eklenecek detaylara ve gelinliğin ölçülerine göre değişmektedir. Lütfen +90 (222) 220 03 06 - 0 (541) 467 58 60 nolu telefonlardan bilgi alınız.

Elimizden geldiğinin ötesinde yardımcı olmaya hazırız. Alışveriş yapmanız da şart değil. İstediğiniz her konuda bize danışabilirsiniz. Lütfen +90 (222) 220 03 06 - 0 (541) 467 58 60 nolu telefonlardan bilgi alınız.

Eklenecek detaylara ve gelinliğin ölçülerine göre değişmektedir. Lütfen +90 (222) 220 03 06 - 0 (541) 467 58 60 nolu telefonlardan bilgi alınız.

Tabi ki edebilirsiniz. Yine sitemizde "gerekli dokümanlar" kısmında bulunan vücut ölçüleri tablosundan da yararlanarak vücut ölçülerinizi ve nasıl bir elbise / gelinlik istediğinizi telefon ile paylaşırsanız çok daha hızlı yardımcı olabiliriz. Lütfen +90 (222) 220 03 06 - 0 (541) 467 58 60 nolu telefonlardan bilgi alınız.

Hem kiralık hem de satılık olarak ürünlerimizi pazarlıyoruz. Ancak kişiye özel tasarım prensibi ile çalıştığımız için şehir dışı kiralık konusunda özellikle geri dönüş kısmı ile ilgili sorunlar yaşadığımızı da belirtmek isterim. Bu nedenle şehir dışı için tercihimiz genellikle satılık konusunda... Özellikle belirtmek isterim ki beğenmediğiniz en ufak bir detayda dahi desteğimiz sürekli devam edecektir.

Merhaba; Korsaj kullandığınızda efekti verebilmek için ip detayı kullanmanız gerekir. Ancak hayallerin sınırı olmadığı için isteğinize göre fermuarlı ya da düğmeli açıklığa dışarıdan ipli korsaj etkisi verilebilir. Lütfen +90 (222) 220 03 06 - 0 (541) 467 58 60 nolu telefonlardan bilgi alınız.

Eklenecek detaylara ve ölçülerine göre değişmektedir. Lütfen +90 (222) 220 03 06 - 0 (541) 467 58 60 nolu telefonlardan bilgi alınız.

Kiralık sistemi de uyguluyoruz. Lütfen +90 (222) 220 03 06 - 0 (541) 467 58 60 nolu telefonlardan bilgi alınız.

Olabildiği kadar herkese hızlı geri dönüş yapmaya çalışıyoruz ancak çok daha hızlı geri dönüşler için lütfen +90 (222) 220 03 06 - 0 (541) 467 58 60 nolu telefonlardan bilgi alınız.

İnternet sistemi üzerinde alınabileceği gibi ana sayfada verilen cep telefonunda da randevu alınabilir. 0 (541) 467 58 60 Ayrıca facebook adresinden de bizlere ulaşabilirsiniz.

Bel sıkılarak ince bir görünüm kazanır. Üst kısım balenlerle bedene otururken, göğüsleri de yukarıya doğru iter. Omuzlar tamamen açıktadır. Bol ve gösterişli tutulan eteği önden açılarak içerisindeki şık jüpon yada dar eteği açığa vurur.

Omuzları açıkta birakan klasik prenses modelinde etek bele oturan ve hafifçe evaze inen görünümdedir. Belden dikişli olmadığı için çok hoş bir silüete sahiptir.

Belin inceliğini ön plana çıkararak dekolteyi vurgulayan bir model. Omuzları açık, bedene balenlerle oturtulan, bağcıklar ile sıkıca toparlanan korsajlı bir üst bazen buna eşlik eden uzun kuyruklu bol etek ile tamamlanıyor.

En sık tercih edilen modeldir. Üst taraf bedene sıkıca oturtulmuş olup, etekler geniş, kat kat kabartılmış yada jüpon ile kabartılmıştır.

Antik Roma-Yunan giyim tarzından esinlenmiştir. Bu modelde etek göğüs altından başlar, evaze dökümlü olarak aşağıya doğru iner. En belirgin özelliği yüksek belli olmasıdır. Alta doğru etek kısmı dar kesimli veya A şeklinde olabilmektedir. Modele straplez uygulanabilse de, daha resmi ve klasik bir görünüm için uzun kollu modelleri tercih edilmektedir.

Gelinliklerde ve nişanlıklarda yapısı nedeniyle en çok tercih edilen ince ve sık dokulu, ipekli bir kumaştır. Hem pastel, hem parlak renklere sahip bir kumaştır. Gelinliğin üst ve etek kısmında kullanılabilir. Daha çok kabarık gelinliklerde uygulanır.

Şeffaf ve ince yapısıyla yaz gelinliklerinde kullanılır. Uçuşan bu romantik kumaş bütün gelinlik modelleri için uygundur.

İpeksi yapısından dolayı her modele uygundur. İpek dokulu, parlak ve seyrek yapıda bir kumaştır. Gelinliğin hem üst hem de etek kısımlarında tercih edilebilir.

En çok tercih edilen gelinlik kumaşıdır. İpeksi dokusu sayesinde özellikle yaz gelinliklerinde sıkça kullanılır. Her türlü kesime uygun bu kumaş gelinliklerde sıkça kullanılır. İpekli, yünlü ya da keten, ince dokulu, kaygan, parlak ve dökümlü bir kumaştır. Işığa göre renk değiştirebilir. Lyon sateni gibi tersi fitilli yada saten düşes gibi kalın ve tok dokulu çeşitleride vardır.

Gelinlik üzerinde yer alan yumuşak narin tüyler

Şeffaf ve ince yapısı nedeniyle yaz gelinlikleri için ideal bir kumaştır. Üst üste, kat kat kullanılır. Klasik ve farklılık arayan gelinlik modellerinde rahatlıkla kullanılabilir.

Gelinlik altına giyilen ve gelinliğin eteğini kabarık gosteren içgiyim

Dantele göre daha iri ilmeklerle işlenmiş şık bir dokumadır. Ağırlıklı olarak yaka, kol ve göğüs bölümlerinde ve duvaklarda kullanılır. Serin havalarda giyilecek gelinliklerde tercih edilmektedir.

Çiçek ve benzeri motiflerin kullanıldığı, şık ve asil görünümlü, maliyeti sebebiyle kullanımı genellikle duvakla sınırlı kalan bir malzemedir.

İpeksi dokusu ile tene serinlik veren, antistatik ve özellikle yıkandığında leke tutmama özelliği olan güzel bir kumaştır.

Opak yada ışıltılı, motiflerle biçimlendirilmiş dokumadır. İpek yada pamuklu kumaş ile astarlanmak suretiyle kullanıma sunulur.

Eski, geçmiş ile ilgili...

Geri, geriye doğru, moda da geçmişe dönüş eğilimi

İşlemelerde kullanılan dekoratif pul.

Kalıpçı, model çıkaran kimse

Jakar dokuma tezgahı; Joseph Maria Jacquard tarafından icat edilmiş, bu tezgahta dokunmuş büyük desenleri olan kumaştır.

Baştan çıkarıcı, büyüleyici kadın

Tutulan, beğenilen anlamına gelir.

Şık, zarif, sade

Kumaşın yaka ya gögüs kısmında gevşek bırakılmasıyla elde edilen kesim

Moda olan, ilgi çeken, çok tutulan

Vintage bir moda terimidir. Geçmiş yıllardaki döneme ait tek ve özel parça ya da koleksiyonlara verilen isim olarak bilinmektedir. Örneğin; Christian Dior’un 40’lardaki New Look’u, Pucci’nin 60’lardaki baskıları, YSL’nin 80’lerdeki takımları gibi..

Gelinlik seçerken düşünülmesi ve dikkat edilmesi gereken en önemli faktörleri kısaca dört grupta toplayabiliriz; • Mevsim • Yer – Mekan • Vücut Hatları ve Yapısı • Rahatlık ve Taşıma

Gelinlerimiz vücut yapısına uygun gelinlik giymediği zaman güç durumda kalabilirler. Başka birinde ya da net ortamında beğenilen bir gelinlik sizin vücut yapısına uymayabilir. Bu nedenle gerçekçi olunmalı, vücut yapılarını bilerek uygun modeller seçilmeli ve uzmanların görüşleri dikkate alınmalıdır.

2013 yaz modası olarak kısa etek gelinlikleri daha çok göreceğiz. Modellerimizi inceleyebilirsiniz. http://www.eskisehirgelinlikci.com/gelinlik-gelinlik.asp?sayfa=1&klasor=Mini%20Gelinlik

Kişiye özel tasarım olarak tarif edebiliriz. Kişinin özel beğenisine göre tasarlanmış, özel tasarım elbise anlamına gelen ve Fransızca'dan gelen bir moda terimidir. Tam karşılığı ise "ısmarlama"dır. Yani kişinin kendi tercihlerine (renk, aksesuar, taşlar v.b.) göre yapılan tasarımlardır. Gelinlik buna en iyi örneklerden biridir.

UZMANINA DANIŞIN


Merhaba. Bu bölümde sizlerden gelen soruları cevaplıyorum.

Aradığınız soru seçeneklere arasında yoksa ve site genelinde cevapları bulamadıysanız lütfen yan sekmeden bana sorunuzu iletin.

Sorunuz cevaplandıktan sonra isimsiz olarak burada yayınlanacaktır.

Emine ÖZCAN (EmOz)

O: 2, B: 29, T: 1320912 Sayfa