HABER DETAY

GELİNLİK SEÇİMİGelinlik seçerken düşünülmesi ve dikkat edilmesi gereken en önemli faktörleri kısaca dört grupta toplayabiliriz; • Mevsim • Yer – Mekan • Vücut Hatları ve Yapısı • Rahatlık ve Taşıma1. MEVSİM : Gelinlikler genelde yaz ve kış olmak üzere iki mevsim (sezon) düşünülerek hazırlanır. Yaz gelinlikleri ile kış gelinlikleri arasındaki en önemli fark kumaş yapısı ve model farklılıklarıdır. Yaz gelinliklerinde daha dekolte, omuz ve sırtı açıkta bırakan modelleri tercih edilir. Kış gelinliklerini tamamlamak üzere etoller kullanılır.

2. YER – MEKAN : Mevsime ilave olarak gelinliğin giyileceği, düğünün yapılacağı yer-mekanı da düşünmek gerekir. Bahar ve yaz mevsimlerinde havuzbaşı ve kır düğünde giderek popülerliğini arttırmıştır. Kır düğünlerinde açık alanda kabarık ya da balık modellerin tercih edilmesi, en mutlu gününüzde sizi sıkıntıya sokabilecektir.

3. VÜCUT YAPISI : Gelinlerimiz vücut yapısına uygun gelinlik giymediği zaman güç durumda kalabilirler. Başka birinde ya da net ortamında beğenilen bir gelinlik sizin vücut yapısına uymayabilir. Bu nedenle gerçekçi olunmalı, vücut yapılarını bilerek uygun modeller seçilmeli ve uzmanların görüşleri dikkate alınmalıdır.

4. RAHATLIK: Gelinlik en mutlu gününüzde size yük olmamalı, hareketlerinizi kısıtlamamalıdır. Yürüyüşünüze engel olmamalı, gelinlik bedeninizi sarmalı ve tam oturmalıdır.

Ocak 2013 - Emine ÖZCAN - Ecem Modaevi - ESKİŞEHİR

Eskişehir Gelinlikçi - Eskişehir Gelinlik

EMOZ HABER

O: 4, B: 245, T: 1174470 Sayfa