HABER DETAY

TASARIM ELBİSE NEDEN PAHALIDIR?Moda Tasarımcılarının elbiseleri giderek popüler hale gelmeye başladı, aynı zamanda moda endüstrisini de yakalamaya başladı.Çoğu insan dayanıklı olmayan ucuz elbiseler için saatlerce mağazalarda vakit harcamak yerine tasarım kıyafetlere yönleniyor. Tasarımcıların elbiselerinin çok daha pahalı olmasının gizli birkaç nedeni vardır.

• İlk ve en önemli nedeni, elbisenin üretiminde kullanılan kumaşın kalitesidir. Tasarım elbisede kullanılan kumaş basit ve ucuz elbisedeki kumaş ve diğer aksesuarlara göre daha kaliteli ve dayanıklıdır.

• Özel tasarım elbisenin dikilmesi için harcanan zaman normal bir elbiseye göre çok daha fazladır. Tasarımcılar, müşteri üzerinde mükemmel görünmesi için stil yaratır ve bunu yaparken de inovasyonu kullanırlar. Sadece bir tane üretilen bir malzeme için uzun araştırmalarla kumaş ve aksesuar arar. Farklı dantel, düğme ve diğer renkli öğeleri kullanır. Tüm bu malzemelerin seçimi, tasarımı ve dikimi çok zaman alır. Ayrıca tasarımda birçok geriye dönüş olduğunu unutmamak gerekir.

• Özel dikim elbise pahalıdır çünkü markayı yaratmak ve korumak için çok fazla emek ve para harcamak gerekir. Piyasadaki markalaşmış ayakkabı, çanta, mücevher gibi markaların pahalı olması ile karşılaştırılabilir.

• Diğer bir nedende, özel tasarım elbisenin kullanımının çok daha rahat olmasıdır.

Tasarımcı, özel dikim yaparken sizin görüşlerinizi alır, sizin vücut ölçülerinize göre hareket eder. Vücudunuza göre tasarlanmış ve kaliteli malzeme kullanılmış bir elbisenin dayanıklı olması normaldir. Özel tasarım elbiseyi yıkadıktan sonra herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Çekmez ya da uzamaz. Ayrıca kilo alsanız ya da zayıflasanız bile tasarımcının ufak müdahaleleri ile yıllarca kullanmaya devam edersiniz.

Eskişehir Gelinlikçi - Eskişehir Gelinlik
13.10.2013

EMOZ HABER

O: 4, B: 67, T: 1309723 Sayfa