HABER DETAY

Vintage GelinlikVintage Gelinlik modası son birkaç senedir gelin adayları tarafından çok beğeni alan ve rağbet gören modelleri içeriyor.Vintage Gelinlik modası son birkaç senedir gelin adayları tarafından çok beğeni alan ve rağbet gören modelleri içeriyor.

Bazıları, hangi yaşta olursa olsunlar kendilerini geçmişe ait hissedeler. Siz de anneannenizin sandığından çıkan kıyafetlere bayılıyorsanız, dantele zaafınız varsa, “hatırla sevgili” dizisini hayranlıkla izlediyseniz, vintage ruhu taşıyorsunuz. Hangi yaşta olduğunuz hiç fark etmez. İster yirmilerinizde olun, ister otuzlarınızda, vintage tarzında sizi etkileyen bir şeyler varsa sizde geçmişin romantizminden, nostaljik detaylardan hoşlanıyorsunuz demektir. Bu hissi en iyi şekilde anlatacak olan vintage tarzı gelinliklerdir.

Hangi dönemin stilini en çok beğendiğinizi belirleyin. Belki 30’ların ağırbaşlı çizgileri, belki 50’lerin hoppa etekleri, belki 70’leri hippi tarzı sizi en çok etkiliyor. Hangi tarz gelinlik seçerseniz seçin, gelinliğinizi günümüz modasından modern bir takıyla ya da renkli ayakkabılar gibi yeni ve taze bir detayla kombine edin. Böylece düğünde nostaljik rüzgarlar eserken, davetliler hangi tarihte olduğunu unutmaz.

Sandıklar açılsın. Ananenizden kalma gelinliğe modern detaylar ekleyerek muhteşem ve benzersiz bir hale getirebilirsiniz. Yeter ki, güvendiğiniz, iyi bir terzi bulun. Bu fikir başta çok da harika görünmeyebilir ancak unutmayın ki vintage ürünler, ikinci el eşyaların yaratıcı şekilde elden geçmesiyle değerinin on katına alıcı buluyor. Sizin de elinizde böyle bir fırsat varsa, değerlendirip değerlendiremeyeceğinizi araştırın.

Vintage gelinlikler doğa dostu düğünlerin de gözdesi! Eskileri göz alıcı bir şekilde değerlendirerek misafirlerinize, gereksiz kumaş harcamaya karşı mesaj verebilirsiniz. Bu tarz düğünlerde kenevirden yapılan gelinlikler giyilebildiği gibi, eski gelinlikleri giyerek mesaj vermek de çok moda!

Vintage tarzı gelinlik bulmak için ikinci el dükkanları dolaşabilirsiniz ya da beğendiğiniz bir modeli diktirebilirsiniz. Hangi motivasyonla bu tarz bir gelinlik giyecek olursanız olun, sıradışı bir gelin olacağınız kesin.

Vintage Gelinlik koleksiyonlarında fiyonklu gelinlikler, straplez ya da göğüs dekolteli tüllü gelinlikler, taş ya da güpür işlemeli gelinlik modelleri var.

Eskişehir Gelinlikçi - Eskişehir Gelinlik
17.6.2013

EMOZ HABER

O: 5, B: 68, T: 1309724 Sayfa