HABER DETAY

Elbise Seçerken Akılda Tutulması GerekenlerÇoğu bunu kabul etmese de her kadın güzel ve stil sahibi görünmek ister. Bu konu da elbise ve aksesuar seçimi çok önemlidir.Çoğu bunu kabul etmese de her kadın güzel ve stil sahibi görünmek ister. Bu konu da elbise ve aksesuar seçimi çok önemlidir.

Hiç şüphe yok ki, bir elbise feminel görünmek için en etkili yoldur. Eğer güzel, zarif ve etkileyici görünmek istiyorsanız elbise seçimi çok önemlidir. Etkili bir seçim için bilgiye ihtiyaç vardır. Bir elbise seçerken, alırken üç temel kuralı aktaracağım:

İlk olarak göz önünde bulundurmanız gereken şey; kendi vücut tipiniz. Alacağınız elbise sizin vücut hatlarınıza uyar mı? Kusurlarınızı kapatır mı? Yoksa daha da ortaya mı çıkarır? Sıkı ve dar elbiseler sadece ince bayanlar içindir zariftir. Fazla kilosu olan bayanlar, daha fazla hacim ve fırfır olan etekli modelleri tercih etmelidir. Uzun boylular uzun elbise tercih ederken, minyon bayanlar mini ya da diz boyu etekli modelleri seçmelidir.

Diğer bir çok alanda olduğu gibi moda kuralı olarak; vücut avantajları ön plana çıkarılırken, kusurlar kapatılmalıdır. Örneğin, büyük göğüsleriniz varsa, daha açık yakalı bir elbise seçmelisiniz. İnce bir bele sahip olacak kadar şanslı iseniz; kemer kullanarak beli sıkan ve etekleri yayılan bir elbise tercih etmelisiniz.

Büyük beden bayan elbiselerde kumaşın akıcı cins olması, aşırı kiloların göze batmamasını sağlamakta olan en önemli detaydır. Elbise‘ye akıcılık veren unsurlardan bir diğeri ise fazla yoğun olmayan nakışlardır.

Gece elbiselerinde az işlemeli, fazla abartı olmayan tasarımlara bakılmalı, tuniklerde sadece zarif görüntü hedeflenmelidir. Büyün beden abiye elbiselerde düz çizgiler kullanılması gerekir. Bedeni olduğundan daha çok geniş gösterebilen volan ve fırfır taşımakta olan elbiselerden uzak durulması gerekir. Bu şekilde bütün davetlere uyum sağlanabilir.

Bir elbise seçerken düşünmeniz gereken ikinci en önemli konu renktir. Ten, saç ve göz renginizle uyumlu olacak şekilde bir seçim yapmanızı öneririm. Soluk bir cilde sahip olan bayanlar pastel renkleri tercih etmemelidir. Aynı şekilde pembe, fuşya ve mor elbiseler için kızıl saçlı bayanlar çok dikkatli olmalıdır.  Her zaman zarif olduğu için siyah elbise her kadının en favori seçimidir, ancak bahçe partileri ya da kokteyl gibi bazı davetlerde; parlak elbiseler ya da turuncu, sarı, parlak kırmızı gibi daha renkli modellerin kullanılması gerekir. Bu renkler dikkat çekmek için iyi bir yoldur.

Esmer tenli ve siyah saçlı olan bayanlar bütün renkte, elbiseleri tercih edebilir. Az oranda dikkat çekmeyi isteyenlere kan kırmızısı ya da beyaz gibi ten ile kontrast renklerden yararlanmalarını öneririm. Açık tenliler giyim için ideal rengi belirlerken saç renkleri ile uyuma dikkat etmeleri gerekir. Açık tenli ve sarışın bayanlar pembe renk konusunda avantajlıdır. Buğday tene en güzel uyumu lila ve mavi sağlar. Buğday tenli ve sarışın bayanlar açık mavi ve pembe tonlarını kesinlikle kullanmaları gerekir. Kırmızının koyu tonlarıyla birlikte parlak maviler mizacı normalinden sert ve insanı aşırı ciddi gösterdiği için önerilmez.

Üçüncü ve son olarak; seçtiğiniz elbise ile kullanacağınız tüm aksesuarların uyumlu olması gerektiği kuralıdır. Eğer büyük takı ya da egzotik aksesuarlar kullanacaksanız elbisenizin basit kesim olması gerekir. Eğer takı kullanmayacaksanız, ilginç dekoratif kumaşlarla görünüşünüzü dengeleyebilirsiniz.

 

Eskişehir Gelinlikçi - Eskişehir Gelinlik
26.5.2013

EMOZ HABER

O: 2, B: 59, T: 1309715 Sayfa