HABER DETAY

Uzun Görünmek İçin 12 Öneri!Kıyafetlerinizi seçerken üzerinizde tek renk olmasına dikkat edin, böylece tam bir silüet yaratmış olursunuz.1.Tek renk! 
Kıyafetlerinizi seçerken üzerinizde tek renk olmasına dikkat edin, böylece tam bir silüet yaratmış olursunuz. Eğer renk geçişleri kullanırsanız, dikkat dağılır ve silüetiniz kesilir. 

2.Topuklular… 
Çok yüksek olmasa bile topuklu ayakkabıları daha sık kullanın. 

3.Yüksek bel…
Yüksek belli pantolonlar, etekler veya şortlar bacaklarınızı daha uzun göstereceğinden, doğal olarak boyunuz da daha uzun görünecek. 

4.Kısa elbiseler…
Dizinizin üzerinde giyeceğiniz elbiselerle, bacaklarınız daha uzun görünecektir.

5.Doğru pantolon…
Uzun görünmek için boru paça ya da ispanyol paça pantolonlardan giymeye özen gösterin.

6.İnce kemerler… 
Kısa kadınların üst bedenlerinde en çok dikkat etmesi gereken yerlerden biri de belleridir. Uzun görünmeniz için belin biraz üzerinde takacağınız ince kemerler işinizi görecektir. 

7.Bol kıyafetler… 
Üzerinizde birkaç beden bol duran giysiler sizi olduğunuzdan da kilolu gösterir. Bu nedenle boyunuzun uzun görünmesini istiyorsanız, vücudunuza oturan kıyafetleri tercih etmeye çalışın. 

8.Koyu renkler… 
Siyahın bir kerameti var “İnce gösterir” ipucundan sonra uzun da gösterir. Tek renkli koyu bir silüet yaratacağından sizi daha uzun gösterecektir.

9.Büyük çantalardan kaçının!
Kısa kadınların kesinlikle kullanmaması gerekenlerden biri de oldukça büyük aksesuarlardır. Bunun nedeni görünüşünüzün tamamını etkilediğinden sizi olduğunuzdan da kısa gösterebilir.

10.Dikey çizgiler tercih edin!
Elbiselerinizde ya da büst bölgesinde özellikle dikey çizgili ürünler kullanmaya özen gösterin. Bildiğiniz üzere yatay çizgi sizi eninize geniş göstereceği gibi, dikey çizgili parçalar da boyunuzun daha uzun görünmesini sağlar. 

11.Bilekten bağlı ayakkabılar giymeyin! 
Bilekten bağlı ayakkabılar en uzun kadının bile bacak boyunu olduğundan kısa gösterir, hele ki boyunuz kısaysa kesinlikle tercih etmeyin. 

12.Yakanıza dikkat! 
Kısa boyluysanız özellikle U veya V yaka olan üstlerden tercih etmeye özen gösterin.

Eskişehir Gelinlikçi - Eskişehir Gelinlik
23.5.2013

EMOZ HABER

O: 6, B: 179, T: 1174404 Sayfa