HABER DETAY

Vücut Tipinize Göre Abiye Seçimi





Yeni bir abiye ile güzel ve çekici görünmek mümkün, tabii ki vücut özelliklerinizi biliyor ve ona uygun seçim yaptıysanız… İşin püf noktası, vücut tip, oran ve ağırlığınıza göre avantajlarınızı öne çıkaracak bir elbise seçmektir. Eğer büyük kalça, çıkıntılı karın veya kare erkeksi omuz sorunlarını nasıl saklayacağınızı bilmiyorsanız istediğiniz kadar pahalı, markalı hazır konfeksiyon abiye alsanız da elbise ile görünümünüzde her zaman bir sıkıntı olacaktır. Bunun için iyi bir moda tasarımcısından fikir ve öneri almak da yarar olduğunu düşünüyorum.

Genel olarak abiye için kadın vücut tiplerini dört ana başlıkta toplayabiliriz.

1-      Elma Tip (Ters Trapez)

Beliniz çok ince değilse, omuzlarınız kalçanızdan daha genişse bu vücut tipine sahipsiniz demektir. Güzel bir görüntü için empire (kılıf) abiye ya da tek omuz bir model seçebilirsiniz. Eğer düşük bel bir elbise giymek istiyorsanız, bel ve omuz oranına dikkat etmeniz gerekir.

Asla giyilmemesi gerekenler: kabarık kollu, beşik ya da V yaka…

 

2-      Armut Tip (Trapez)

Kalçanız omuzlarınızdan daha genişse o zaman tipik bir kum saati vücut tipine sahipsiniz demektir. Yüksek belli bir model seçerseniz vücut kusurlarınız öne çıkacaktır. Kabarık kollu ve V yaka bir model iyi bir seçim olabilir, bu tarz optik olarak büst bölgenizi geniş gösterecek, oranları uyumlu hale getirecektir.

Asla giyilmemesi gerekenler: Düşük bel, sıkı bir üst kısım, aşağıya doğru genişleyen modeller…

 

3-      Kum Saati

Kalçası ve omzu aynı genişlikte olan abiye için şanslı kadınlar arsındasınız. İyi bir elbise seçimi ile vücut hatlarınıza vurgu yapabilirsiniz. Sıkı bir üst bölüm ve bir kemer ile bir serbest akan elbise bu amaç için idealdir.
Asla giyilmemesi gerekenler: Kemer kullanılmamış geniş elbiseler…

 

4-      Dikdörtgen Tip

Bu tip vücut hatları olan kadınlar, kum saati tipi gibi omuz ve kalça aynı genişliktedir ancak bel ince olmadığı için ayrı bir kategoride değerlendirilirler. En iyi tercih, ‘0’li, 60’lı yılların vintage modellerinde olduğu gibi düşük belli, vücudu saran modeller olacaktır.

Asla giyilmemesi gerekenler: Beli sıkan elbiseler…

Eskişehir Gelinlikçi - Eskişehir Gelinlik
10.5.2013

EMOZ HABER





O: 6, B: 184, T: 1174409 Sayfa