HABER DETAY

Eski Elbiseleriniz için Yeni Bir Hayat

Bazen giysi dolabınıza bakarız ve çok sevdiğimiz bir elbiseyi bulursunuz, ancak uzun süredir bu elbiseyi giyemediğinizi fark edersiniz. Bunun iki nedeni olabilir, ya siz birkaç kilo almışsınızdır; ya da elbise yüksek sıcaklıkta yıkandığı için çekmiştir.

Elbiseyi ne kadar çok sevdiğinize bağlı olarak eski elbisenize yeni bir hayat verebilirsiniz. Sıkı bir diyet çözüm olabilir belki ama yıkama nedeni ile elbise küçülmüşse diyet de işe yaramayacaktır.    

Elbiseyi canlandırmak için ilk bakılacak yer dikişlerdir. Eğer çok fazla dikişi olan bir elbise ise dikişleri açıp renkli hatta zıt kumaşlarla eklemeler yaparak farklı bir tarz yakalayabilirsiniz. Ya da eski izleri silmek ve biraz da gizem katmak için tül ya da dantel gibi transparan kumaşlarla genişletme yapılabilir. Eğer transparan görüntü istemiyorsanız kumaş üzeri tül ve dantel kullanılabilir. Bu yıl bu tarz için ten rengi kumaş üzerine siyah tül ya da dantel kullanımını tavsiye ederim.

Eğer elbisenizi uzatmak isterseniz, farklı renklerde fırfır eklenebilir. Ayrıca bel bölgesini keserek, farklı fabrik kumaşlarla uzatma yapabilirsiniz.

Elbisenin göğüs kısmı sıkıysa, yaka ve degaje bölgesinde derin bir yırtmaç düşünülebilir. Eğer kalça kısmında sıkıntı varsa, farklı renkte üçgen kesimler optik olarak dar görünmesini sağlayacaktır.

Eğer eski elbisenize yeni bir kumaş ekleyecekseniz, ekleme yapmadan önce yeni kumaşı yıkayıp ütülemeyi unutmayın!!!

Eskişehir Gelinlikçi - Eskişehir Gelinlik
10.5.2013

EMOZ HABER

O: 1, B: 213, T: 1174438 Sayfa