HABER DETAY

Gelinlik Seçimi için 10 Tavsiye

Gelinlik Seçimi için 10 Tavsiye Gelinlik seçmek oldukça stresli ve bunaltıcıdır. Aşağıdaki tavsiyeler işinizi kolaylaştıracaktır.

1- Erken randevu alın. Çok daha fazla ilgi gösterilebilmesi için moda evinden hafta içi bir gün en erken saatte randevu alın.

2- Yanınızda ikiden fazla kişi olmasın. Ne kadar kalabalık olursa gelinin kafası o kadar çok karışır. Fikirlerine ve zevkine güvendiğiniz bir, en fazla iki kişiyi çağırmanız yeterli olacaktır.

3- Provaya giderken bakımlı olun. Gelinlikler ne kadar güzel olursa olsun, siz mükemmel gözükmediğiniz sürece elbiseye aşık olmanıza imkan yok. Saçınız ve makyajınız hep yaptığınız gibi olsun. Biraz allık, maskara ve dudak parlatıcısı kullanabilirsiniz. Denediğiniz gelinliklere makyaj bulaşır diye korkmayın.

4- Çamaşıra Dikkat! Ten rengi askısız bir sutyen ve yine ten rengi dikişsiz g-string giymenizi öneririm.

5- Ölçülere dikkat! Gelinlik normalde vücudunuzun en geniş bölgesine göre seçilir. Fakat bazı tasarımcılar değişik göğüs ve basen ölçülerine göre de özel modeller yapabiliyorlar. Gelinlik bedenleri normal elbiselere göre iki beden daha büyük olurlar.

6- Acilen ayakkabılarınızı seçin! Gelinliğinize karar verdikten sonraki ilk provanıza mutlaka düğününüzde giyeceğiniz ayakkabılarınızı da götürmelisiniz. Gelinliğin etek boyunu kesin topuk ölçüsü olmadan ayarlamamız mümkün değil.

7- Gelinlik seçiminde erken davranın! Gelinlik tercihinizi son haftalara bırakmayın. Gelinliğin düğün tarihinden en az beş ay öncesinde seçilmesi tavsiye ediliyor.

8- Zaman ayırın! Gelinlik satın alırken fiyatlar sadece malzemeye göre değil, modele göre de değişebiliyor. Tafta, organze, ipekli gibi lüks kumaşlarda da modele göre değişen fiyat aralıklarında seçenekler mevcut. Hem bütçenize hem de zevkinize en uygun modeli bulabilmek için tek yapmanız gereken biraz zaman ayırmak.

9) İmza atmadan önce emin olun! Gelinlik satın alırken ücretin bir kısmını depozit olarak ödeyeceğinizden, karar verirken iyi düşünün. Sipariş ve tadilat sonrasında paranızı geri almanız pek de mümkün değil.

10- Diyetinizi abartmayın! Düğün gününüzden bir hafta önce ölüm orucuna başlamak size çok çekici gelse de, her zamanki rejim planınızı ve sporunuzu uygulamaya devam etmeniz daha uygun olabilir. Gelinlere son provadan sonra ki bu genelde düğünden yaklaşık iki hafta önce olur daha fazla kilo vermemelerini tavsiye ediyoruz.

Eskişehir Gelinlikçi - Eskişehir Gelinlik
10.3.2013

EMOZ HABER

O: 13, B: 191, T: 1174416 Sayfa